ZAJĘCIA DODATKOWE
- rok szk. 2023/2024
RYTMIKA – p. Ewa Lempkowska
piątek 8.30 – 11.30
______________________________________________
GIMNASTYKA KOREKCYJNA – p.Emilia Majewska
poniedziałek:
grupa VI 9.00 – 09.30
grupa I 10.00 – 10.15
grupa II 10.15 – 10.30
grupa III 10.30 – 10.45
wtorek:
grupa IV 09.00 – 09.30
grupa I 09.30 – 09.45
grupa II 09.45 – 10.00
grupa III 10.00 -10.15
grupa V 09.30 – 10.00
_____________________________________________
JĘZYK ANGIELSKI – p. Paulina Jastrzębska
wtorek :
grupa I 12.15 – 12.30
grupa IV 12.30 – 13.00
grupa V 13.00 – 13.30
grupa III 13.30 – 13.45
grupa VI 13.45 – 14.15
grupa II 14.15 – 14.30
czwartek :
grupa I 09.15 – 09.30
grupa II 09.30 – 09.45
grupa III 09.45 – 10.00
grupa IV 10.00 – 10.30
grupa V 10.30 – 11.00
grupa VI 11.00 – 11.30
_____________________________________________________
Godziny dostępności nauczyciela dla rodziców
p. dyrektor Bożena Kochman – wtorek godz. 13.00-14.00 |
GRUPA I – p. Katarzyna Kwiatek – środa godz. 16.00-17.00 |
GRUPA II – p. Monika Wolna – wtorek godz. 12.15-13.15 p. Dorota Woźniak – czwartek godz. 12.00-13.00 |
GRUPA III – p. Ewa Cendrowska – poniedziałek godz. 12.00-13.00 – p. Aneta Pieśniewska-Pleń – środa godz. 11.30-12.30 |
GRUPA IV – p. Anna Łukasiewicz – poniedziałek godz. 16.00-17.00 p. Monika Rekus – poniedziałek godz. 17.00-18.00 |
GRUPA V – p. Elwira Dąbrowska – czwartek godz. 17.00-18.00 p. Katarzyna Pichlińska – czwartek godz.16.00-17.00 |
GRUPA VI – p. Barbara Drozdowska – wtorek godz. 12.00-13.00 – p. Jadwiga Siwkowska – czwartek godz. 12.00-13.00 |
Psycholog – p. Monika Kaszuba – środa godz. 13.30 – 14.00 |
Pedagog specjalny – p. Klaudia Skalska – środa godz. 13.30 – 14.30 (co 2 tygodnie) |
Logopeda – p. Lidia Malecka – poniedziałek godz. 15.30 – 16.00 – p. Barbara Reimer – środa godz. 16.00 – 16.30 |
WYDARZENIA KULTURALNE
- rok szkolny 2023/2024
RODZAJ IMPREZY | TYTUŁ | DATA | GODZINA |
Festyn Rodzinny
| ,,Dzień przedszkolaka”
| 20.09.2023 (środa) | 15:30 – 17.00 |
Warsztaty przyrodnicze | „Odlotowe pokazy” | 18.10.2023 (środa) |
9:00 |
Teatrzyk | ,, Baj i bajkoludki”
| 20.10.2023 (piątek) |
11:00 |
Koncert muzyczny
| ,,Polska – nasz kraj ”
| 8.11.2023 (środa) |
9:30 |
Spotkanie z zakresu profilaktyki ,,Bezpieczny przedszkolak” | „O ograniczonym zaufaniu do nieznajomych poznanych na ulicy i w internecie” | 15.11.2023 (środa) |
9:30 |
Teatrzyk | „Sygnalizatorek Jacek”
| 22.11.2023 (środa) |
9:30 |
Koncert muzyczny | ,,Kolędować nadszedł czas” | 7.12.2023 (czwartek) |
9:15 |
Teatrzyk | ,,Spotkanie ze św. Mikołajem”
| 21.12.2023 (czwartek)
|
10:00
|
Koncert muzyczny | ,,Bal nad bale w karnawale” | 4.01.2024 (czwartek) |
9:30 |
Bal karnawałowy | „ALE CYRK!” | 12.01.2024 (piątek) |
10:30 |
Teatrzyk | ,,Jaś Wędrowniczek”
| 21.02.2024 (środa)
|
9:30 |
Teatrzyk | ,,Zakochany Troll”
| 13.03.2024 (środa) |
9:30 |
Opera w Kufrze | ,,Misio w krainie czarodziejskiego fletu”
| 27.03.2024 (środa) |
9:30 |
Koncert muzyczny | „Z wizytą u Walta Disneya” | 3.04.2024 (środa) |
9:30 |
Teatrzyk | ,,Zaczarowany las”
| 24.04.2024 (środa) |
9:30 |
Teatrzyk | ,,Igraszki smoków” | 21.06.2024 (piątek) | 9:30 |
Koncert muzyczny |
„Tropem wawelskiego smoczka” |
28.05.2024 (wtorek) |
11:20 |
REALIZOWANE PROGRAMY
Zestaw programów wychowania przedszkolnego
na rok szkolny 2023/2024
„Planeta dzieci. Prawda, dobro i piękno w świecie wartości’’ – Jolanta Wasilewska WSiP – gr. I, II, III, IV, V – numer dopuszczenia P167 – WP 1/2020
Program nauczania języka angielskiego: „Lion‚s Team”, opracowanie zbiorowe, wydawnictwo WSiP – gr. I, II, III, IV, V,VI – numer dopuszczenia P167. WP 1/2023
Programy wspomagające:
- Program własny „Kultura przede wszystkim” – autor Barbara Drozdowska – grupa VI – numer dopuszczenia P167 – WŁ 1/2018
- Program własny „Kim będę jak dorosnę” – program doradztwa zawodowego P167 – WŁ 2/2020
- „Skąd się biorą produkty ekologiczne” – program profilaktyczny Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego m.st. Warszawa – profilaktyka zdrowego żywienia
- „Więcej wiem, mniej choruję” – program profilaktyczny Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego m.st. Warszawa – profilaktyka chorób zakaźnych
Realizacja innowacji pedagogicznych:
- „Podróż po Europie” – grupa VI
- „Na tropie małego artysty” – czyli ciekawe techniki plastyczne – grupa IV i V
OPIEKA SPECJALISTÓW
Dzieci w naszym Przedszkolu objęte są opieką specjalistów: psychologa, pedagoga specjalnego, logopedy.
Psycholog i pedagog obserwuje i analizuje zachowanie dziecka w grupie oraz opracowuje diagnozę psychologiczną. Prowadzi również indywidualne zajęcia stymulujące rozwój poznawczy i emocjonalny dziecka. Na spotkaniach z rodzicami przekazuje zebrane informacje oraz udziela odpowiednich porad i konsultacji. Psycholog prowadzi także warsztaty dla rodziców, których tematyka uzależniona jest od bieżących potrzeb i oczekiwań rodziców.
Logopeda prowadzi terapię logopedyczną indywidualną i grupową, która obejmuje: ćwiczenia sprawności aparatu artykulacyjnego, zabawy korygujące wady wymowy, poszerzanie słownika dzieci oraz diagnozę logopedyczną.
________________________________________________________________________________________________________________________________
LOGOPEDA
p. Lidia Malecka – grupa II, III, IV
poniedziałek 12.30-15.30
wtorek 8.00-11.00
czwartek 12.00-16.00
p. Barbara Reimer – grupa I, V, VI
wtorek 12.00-16.00
środa 12.00-16.00
czwartek 8.00-12.00
_________________________________________________________________________________________________________________________________
PSYCHOLOG
p. Katarzyna Wojtkowska-Wójcik
poniedziałek 7.30-11.30
Dyżur w PPP Nr 5 ul. Otwocka 3
kontakt telefoniczny: 22/ 619 01 94 22/ 619 81 59
_________________________________________________________________________________________________________________
PSYCHOLOG
p. Monika Kaszuba
wtorek 9.30 – 14.00
środa 9.30-13.30
________________________________________________________________________________________________________________________________
PEDAGOG SPECJALNY
p. Klaudia Skalska
wtorek 13.00-16.00
środa 8.00-13.30